Feminizm jest potwierdzeniem kobiecej hipergamii.

Zaznajomiłem się w ostatnim czasie z wpisami kilku pań-feministek i zauważyłem kilka cech wspólnych u tych kobiet, które wskazują na ich silne hipergamiczne postrzeganie świata.

Feministki żądają dla siebie szczególnych praw, chcą władzy i przywilejów. Chcą tej władzy i przywilejów dla każdej kobiety. Jako argument za przyznaniem tych benefitów przywołują złą sytuację kobiet na przestrzeni dziejów i rzekomą dobrą pozycję mężczyzn. Jaka to dobra sytuacja mężczyzn miała miejsce? Zacytuję tutaj wpis z jakiejś strony dla kobiet „po trzydziestce”:

Męskie przywileje były w przeszłości jasno określone – tylko oni mogli głosować, studiować na uczelniach, dziedziczyć majątek i zarządzać nim bez nadzoru męskiego opiekuna.”

Czytaj więcej: https://kobietapo30.pl/mezczyzni-ktorzy-nienawidza-kobiet-kim-sa-redpillersi-i-jak-wyglada-rebelia-prawiczkow/

I mamy tutaj ewidentny przykład kogo feministki uważają za mężczyzn. Są nimi wysoko postawieni, dobrze urodzeni mężczyźni z klas wyższych, być może mieniących się pochodzeniem szlacheckim. Bo tylko tacy mogli korzystać z przywilejów wskazanych w cytowanym tekście. Mężczyźni praw wyborczych nie mieli prawie tak samo długo jak kobiety! Ilu takich uprzywilejowanych było wśród ogółu ludności męskiej przez ostatnie kilka tysięcy lat znanej nam historii? Ja tę liczbę oszacuję między 1 a 10 procent. Czyli kobiety za mężczyzn uważały maksymalnie jednego mężczyznę na dziesięciu. Inni byli niewidoczni. Mogli sobie cierpieć, być bezdomni, niedożywieni, ginąć na wojnach prowadzonych przez tych prawdziwych mężczyzn. Nieważne, oni nie są brani pod uwagę. Liczą się lordowie na zamkach, co mieli pieniądze na studiowanie i podróże. Co mieli majątki i władzę.

I do tych mężczyzn odwołują się feministki i z powodu ich prymatu obecnie znów głównie zwykli mężczyźni muszą ponosić karę i cierpieć dyskryminację. Bo przecież dziś działania dla „równości” nie dotykają bogatych cwaniaczków, czy testosteronowych przystojniaczków. Dziś znów po dupie dostanie zwykły facet, który jest człowiekiem dalszej kategorii. Bo nawet nie drugiej, bo druga kategoria to jeszcze nie było by tak źle.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s