Dlaczego mężczyzna powinien być egoistą.

Czy zostałeś wychowany na dobrego chłopca, empatycznego, dbającego o innych? Czy tak wychowali cię rodzice i szkoła? Zapewne tak było. Dlatego dzisiaj pomijasz swoje własne pragnienia i zapominasz o swoich własnych interesach bo nie jesteś egoistą. Dbasz za to o słabszych, a takie na pewno wydają ci się kobiety. Dbasz też o starszych i okazujesz im szacunek. Jednak co się dzieje kiedy ty jesteś w potrzebie? Słyszysz zapewne, że chłopaki nie płaczą, weź się w garść, nie bądź p**dą!

Mężczyzna w naszym społeczeństwie jest człowiekiem drugiej kategorii. I piszę to z pełną odpowiedzialnością. Najpierw jest kobieta, czasami rozumiana jako układ kobieta i dziecko. Mężczyzna jest na dalszej pozycji, nie wiem nawet czy na drugiej. Na pewno na dalszej. Jeszcze istotne tutaj jest jaki ma kolor skóry, pochodzenie etniczne oraz jakiej jest orientacji seksualnej, ale o tym może innym razem. Na pewno nasze społeczeństwo nie stawia dobra mężczyzny na pierwszym miejscu. No i ok, może to ma jakiś sens jeśli spojrzymy na to wszystko z punktu widzenia przetrwania gatunku czy szans jakie każdy ma na starcie aby realizować swoje cele. W czasach sprzed rewolucji przemysłowej i sprzed zmian społecznych jakie się z tym wiązały kobieta była zdecydowanie słabsza, więc odpowiedzialny mężczyzna otaczał ją swoją troską i później troszczył się o układ kobieta+dzieci. Był silniejszy, mógł dłużej pracować, przenosić cięższe przedmioty, był odporniejszy psychicznie i stworzony do eksploracji otaczającego go świata. W zamian kobieta wspierała go, była mu wierna i nie robiła mu „pod górkę”. Był to swego rodzaju konsensus. Kooperacja płci, gdzie każda z nich miała swoje obowiązki i przywileje. I każda mogła się samorealizować w ramach swojej biologicznej przydatności.

Coś się jednak zmieniło. Pewien konsensus został zerwany. Obecnie kobiety mają tylko przywileje natomiast nie mają już obowiązków, które kiedyś czyniły je wartymi ochrony czy szacunku. W takim świecie mężczyzna wychowany na tzw. „białego rycerza” nie będzie mógł realizować swoich celów, bo nakłady sił i środków, które poczyni tytułem inwestycji w kobietę i dzieci nie zwrócą mu się w postaci satysfakcji, szacunku, szczęścia i spełnienia. Mało tego, poprzez swoje empatyczne i altruistyczne podejście może zostać wykorzystany, skrzywdzony a później uznany za słabego, za frajera. I co najgorsze cały aparat państwa oraz społeczeństwo będą przeciwko niemu, a w obronę wezmą kobietę. Kobieta sobie zawsze poradzi, zawsze znajdzie się ktoś gotowy jej pomóc, fundacje, organizacje, zwykli ludzie. A nawet jak się nie znajdzie, to państwo siłą zabierze mężczyznom i da kobietom. Nie ważne, że przez to zaburza równowagę między płciami.

Pewien niepisany pakt został złamany i dlatego wszystko co było już jest nieaktualne. Dziś najlepsza rada dla młodego mężczyzny to bądź egoistą! Realizuj swoje cele i zaspokajaj swoje potrzeby. Nie troszcz się o kobiety, one zawsze sobie jakoś poradzą. Im krzywdy zrobić nie dadzą. Ty dbaj o siebie, zabezpiecz swoją przyszłość, w relacjach bądź ostrożny i miej zawsze plan awaryjny. Jeśli uznasz jednak, że jest ktoś warty twojego poświęcenia i czasu to zrób to, daj coś od siebie, ale nie licz na nic w zamian, bo możesz się przeliczyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s